Telur Gulung

referencetravel

I used to go “Tsk… tsk…” on people who have no choices but to purchase the expensive version of this snacks. I mean, this snacks should cost really low considering the ingredients that are used to make this : eggs, sometimes fish cake, and oil. Lots of oil.

But now, yeah, I realized that this snacks is very hard to come across these days, and even I have to put up with the Rp 2.000/sticks cost. And I put up with it because it’s addictive. Oh, unhealthy fried foods, why are you so tasty?WhatsApp-Image-20160523 (3)

View original post 128 more words

Advertisements

One Comment Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s